29.11.2018 - Tuzla'nın Sesi Haber & Firma Rehberi ( Tuzla Haber - Tuzla Haberleri )
avcılar evden eve nakliyat hd porno bakırköy evden eve nakliyatbeylikdüzü evden eve nakliyatmecidiyeköy evden eve nakliyatsancaktepe evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyatbahçeşehir evden eve nakliyatbağcılar evden eve nakliyatşişli evden eve nakliyat

Tuzlalı Kadınlar, Teröre Karşı Tek Yürek Oldu

Tuzla’da 4 siyasi parti, Tuzla Belediyesi’nin 2 birimi ve 20 sivil toplum kuruluşunun kadın kolları, terörü birlikte kınadı.

Tuzlalı Kadınlar, Teröre Karşı Tek Yürek Oldu

Tuzla Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin çağrısıyla bir araya gelen Tuzlalı kadınlar, Tuzla Belediyesi Nikah Sarayı ve Kültür Merkezi’nde ortak basın açıklaması yaptı. Açıklamaya, AK Parti Kadın Kolları, CHP Kadın Kolları, MHP Kadın Kolları, Vatan Partisi Kadın Kolları, Atatürk Düşünce Derneği, Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı, Yeşilay, Kızılay, Al-İ Aba İlim Eğitim Araştırma Kültür Ve Sosyal Dayanışma Vakfı, Eğitim Bir Sen, Tuzlader, Tuzla Deniz Yıldızı Spor Kulübü, Tuzla Kent Konseyi Kadın Meclisi, Tuzla Rumeliler Derneği, Cumhuriyet Kadınları Derneği, Türk Uzakyol Gemi Kaptanları Derneği, GMO, Türk Loydu İstanbul, T.M.M.O.B. Gemi Makineleri İşletme Müh. Odası, Gemi Ve Yat İhracatçıları Birliği, Marmados Spor Kulübü, Tuzla Amatör Denizciler Derneği, Dünya Şizofreni Derneği, Gökkuşağı Sanat Atölyesi, Tuzla Belediyesi Anne Çocuk Eğitim Merkezi, İTÜ Denizcilik Fakültesi (YDO) Mezunları Derneği imza attı. Kadınlar, Tuzla İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün kadın memurlarına Beşiktaş’taki terör saldırısı nedeniyle taziyelerini iletti, çiçek verdi. Ortak basın açıklaması saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Bizler Nene Hatun Ruhuyla Elimizden Geleni Yapmaya Hazırız
Ortak basın açıklamasında şu ifadeler kullanıldı:
“Tuzla’daki siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarının kadın kollarını bir araya getirerek, içimizi yakan, ülkemizin huzurunu bozan teröre karşı vatanımız, milletimiz, bayrağımız ve ezanımız için tek yürek oldu.
Bütün siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları, bu birlikteliğe hiç ikiletmeden katılıp ne kadar güçlü bir iradeye sahip olduğunu gösterdi. Söyleyecek söz yok. Vatanımız bir.. Acımız bir..
Yeter!! Analar ağlamasın. Tuzla’mızın kadınları vatanı için tek yürek.
Hepimizin bildiği gibi ülkemizin son yıllarda en büyük sorunu terör. Canlarımızı alıyor, kınalı kuzularımızı hayatlarının baharında toprağa gömüyor. Çocuklar, çocuklarımız, geleceğimiz yok edilmeye çalışılıyor.
Bizi birbirimize bağlayan; değerlerimize olan sadakatımızdır. Bizim köklerimiz sağlamdır. Söz konusu vatan olduğunda dil, din, ırk, mezhep anılmaz. Yöneticiler, siyasiler gelir geçer ama Türk Devleti bakidir. Türk halkı güçlüdür, bu terör belasının üstesinden gelecektir. Buna inancımız sonsuz.
40 yıldan fazla süren bu terör belası artık bitsin, bitmeli.
Bu yıl; 12 Ocak Sultanahmet Meydanı, 17 Şubat Ankara, 19 Mart Taksim patlaması, 27 Nisan Bursa, 1 Mayıs Gaziantep, 12 Mayıs Diyarbakır, 7 Haziran Vezneciler, 8 Haziran Mardin Midyat, 28 Haziran Atatürk Havalimanı, 15 Temmuz Darbe Girişimi, 10 Ağustos Diyarbakır, 10 Ağustos Mardin Kızıltepe, 17 Ağustos Van, 18 Ağustos Elazığ, 20 Ağustos Gaziantep, 6 Ekim Yenibosna, 16 Ekim Gaziantep, 4 Kasım Diyarbakır, 24 Kasım Adana ve son olarak 10 Aralık’ta Beşiktaş’ta terör saldırılarında yüzlerce can verdik.
Bizler rahat yaşayalım diye bedenlerini siper eden gazilerimiz var. Bu canların veballerini nasıl ödeyeceğiz? Artık çocuklarımız emniyet içinde yaşamalı, günün her saatinde ülkenin her sokağında rahat yürümeli. Askerlerimiz, polisimiz görevlerini yaparken nereden hain saldırı gelecek diye düşünmemeli.

Hz. Ali’nin sözü ile “Düşman içeride olmamalı”
Bu güne kadar yüreğimize taş basıp oturduk ama bugün ne yapılması gerekiyorsa yapılmalı. Analar, analarımız, kadınlarımız artık sessimizi çıkaralım. Ayağa kalkalım, yürüyelim.
Bizler Nene Hatun ruhuyla elimizden geleni yapmaya hazırız.
Bugün başlangıç olsun. Yeter analar ağlamasın.“Şahsınıza kötülük eden bir düşmanı affediniz, lakin vatanınıza ve milletinize kötülük eden bir kimseyi asla affetmeyiniz.
Hz. Ali“Geleceğini gençlere emanet eden Atatürk’ün izinden giden Tuzla Kadın Dayanışma Birliği olarak bu acının son bulmasını, ülkemizin barışa kavuşmasını, gençlerimizin yaşamasını istiyoruz”

“Bu vatan, çocuklarımız ve torunlarımız için cennet yapılmaya layıktır”
M.K. Atatürk Kamuoyuna saygı ile duyururuz.
TUZLA KADINLAR TEK YÜREK DAYANIŞMA DERNEĞİ”

tuzlali-kadinlar-terore-karsi-tek-yurek-oldu-2016-1

tuzlali-kadinlar-terore-karsi-tek-yurek-oldu-2016-2

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ