08.12.2018 - Tuzla'nın Sesi Haber & Firma Rehberi ( Tuzla Haber - Tuzla Haberleri )
avcılar evden eve nakliyat hd porno bakırköy evden eve nakliyatbeylikdüzü evden eve nakliyatmecidiyeköy evden eve nakliyatsancaktepe evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyatbahçeşehir evden eve nakliyatbağcılar evden eve nakliyatşişli evden eve nakliyat

Türkiye’ye örnek model

Tuzla Belediyesi, kadınların gönüllü desteğiyle Türkiye’de ilk kez örnek bir sosyal belediyecilik uygulamasını başarıyla sürdürüyor. Belediyenin lojistik destek sağladığı kadınlar, ihtiyaç sahiplerine ayni ve nakdi yardımları kendi kararlarıyla ulaştırıyor.

Türkiye’ye örnek model

2009 yılında Tuzla Belediye Başkanı seçilen Dr. Şadi Yazıcı, en önemli vaadini ilk icraatı olarak gerçekleştirdi. 2 bin metrekarelik kapalı alanda, 2 katlı Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı’nı kuran Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, çarşıyı Tuzlalı kadınlara emanet ederek hem her yöneticinin cesaret edemeyeceği bir hamle gerçekleştirdi hem de Türkiye’ye örnek bir modelin startını verdi. Tüm sosyal yardımların buluştuğu çatı olan Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı’nda, giyim, beyaz eşya ve mobilya gibi ihtiyaç fazlası ve yeni eşyalar ihtiyaç sahiplerine gönüllü kadınların verdiği kararlarla ulaştırıyor.

GİZLİ KAHRAMANLAR

Her siyasi görüşten 2 bin 642 kadının program dahilinde görev aldığı Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı’nda gerek başvurular, gerekse sosyal doku çalışmaları ile tespit edilen toplumun her kesiminden ihtiyaç sahibine yardımlar titiz bir incelemenin ardından ulaştırılıyor. Tuzla Belediyesi’nin sosyal belediyecilik hizmetlerinde ilk teması sağlayan, tespiti gerçekleştiren, yardım kararı alan ve uygulayan Kadın Kent Gönüllüleri, bu hizmeti ile Türkiye’de örnek bir yardımlaşmanın gizli kahramanları oldu.

HER KESİME ULAŞIYORLAR

Tüm sosyal yardımları kayıt altında tutulan, insan onuruna yakışır bir şekilde hizmet götüren Kadın Kent Gönüllüleri, muhtarlar, dernekler, sivil toplum kuruluşları, hemşeri dernekleri ve siyasi partilerin kadın kollarından topladığı bilgilerle toplumun her kesimine ulaşıyor. Yardımların gerçek ihtiyaç sahibine adil bir şekilde ulaştırıldığı, yardımın doğru bir şekilde iletildiği, ihtiyaç ve yardım dengesinin kurulduğu sistem, Türkiye’de birçok belediye tarafından model alınarak inceleniyor.

Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı’nı diğer yardım kuruluşlarından bir başka özelliği de sadece nakdi ve ayni yardım değil, toplumun sosyal açıdan dezavantajlı kesiminin sosyal hayatın içinde yer almasını sağlayan çalışmalara imza atması da yer alıyor.
Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı bünyesinde kurulan 10 komisyon, yetim-öksüz, ihtiyaç sahibi, şehit ve gazi aileleri, engelliler, yaşlılar, parçalanmış aileler gibi sosyal açıdan dezavantajlı herkese ulaşarak, onları sosyal hayatın içine katıyor.

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ve eşi Dr. Fatma Yazıcı, Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı’nda görev alan Kadın Kent Gönüllüleriyle periyodik aralıklarla bir araya gelerek değerlendirmede bulunuyor.

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın eşi Dr. Fatma Yazıcı, Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı’nın başarısının altında ekip ruhunun yer aldığını söyledi. Yazıcı, “Uyumlu çalışmak, birbirimizle iyi iletişim kurmak, birbirimizin gücünü arttırarak daha yukarılara taşımak, birbirimiz motive etmek bizi başarılara ulaştırıyor.” ifadesini kullandı.

GÖNÜL ELLERİ ÇARŞISI

Başkan Yazıcı, Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı’nın kadın emeği ve gönül zenginliği ile sürdürdüğü hizmetlerin kendisine en büyük mutluluğu veren hizmet olduğunu söyledi. Yazıcı, “Gönüllülük ruhu katılmayan işlerin bir noktada kalacağına inanıyorum. 2009 yılından itibaren de en çok gönüllülerimizin yaptığı bu hizmetlerden, Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı’nın hizmetlerinden mutluluk duyuyorum.” dedi.

GÖNÜLLÜLÜK RUHU SOKAĞA TAŞACAK

Öte yandan Başkan Yazıcı, Tuzla’nın her sokağında bir gönüllü olmasını hedeflediklerini söyledi. Yazıcı, “İhtiyaç sahibinin ihtiyacı olduğunu öğrenebilmemizin tek yolu her sokakta bir gönüllünün olmasıdır. Şehri emin olarak bir şehrin her şeyiyle bize emanet edildiğini biliyoruz. Kimsesizi, fakiri, yetimi, dulu, ortada kalmış insanı ile bize emanetse; bir imkânımız var da ulaşamıyorsak kendimizi sorumlu hissederiz” diye konuştu.

gonulelleri-carsisi-2-2016

gonulelleri-carsisi-1-2016

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ